Hipnozla Kaç Seansta iyileşirim?

Hipnoz bir terapi yöntemidir.  Kişilerin yaşadığı sorunlar farklı farklı olabileceği gibi aynı sorunu yaşayan bireylerde dahi kişiden kişiye farklı sürelerde sonuçlar alınabilir. Örneğin; Panik atak Konusunda Hipnoz yöntemiyle olumlu sonuçlar almak mümkündür. Ancak bazı kişilerde 4-5 seans yeterli olabilirken bazı kişilerde çok çok daha uzun seanslar sürebilmektedir.

Hipnoz mekanik bir uygulama süreci değildir. Her insanın farklı özellikleri farklı kişilik yapıları olduğunu unutmamak gerekiyor. Bireysel özelliklerimiz bizleri diğer insanlardan farklılaştıran, ayrıştıran şeylerdir. Herşeyimizle diğer insanlardan farklıyız. Bizi sevindiren, mutlu eden ya da bizi sıkıntılandıran olaylar ve durumlar da doğal olarak farklıdır. Geçmişte yaşadığımız olaylar ve sorunlar da farklılık gösterir. Bu nedenle doğaldır ki her bireyin seansları kendine özel olarak sürer.

Kaç seansta sonuca gidileceğinden daha çok, seanslarınıza ve terapistinize güvenerek süreci yaşamanızı öneriyorum. Gerçekten sorunlarınızdan kurtulduğunuzu anladığınızda bu durumu terapistinizle değerlendirebilirsiniz.